19 Mayıs Mh. Şemsettin Günaltay Cd. Kazım Gökten İş Merkezi No:148/18 Kadıköy 34736 İstanbul
+90 216 395 09 99
info@vipyatdunyasi.com

Hayır, Amazon Sahibi Jeff Bezos, Yat Flying Fox’u Satın Almadı

Hayır, Amazon Sahibi Jeff Bezos, Yat Flying Fox’u Satın Almadı

Hayir, Amazon Sahibi Jeff Bezos, Yat Flying Fox’u Satin Almadi

Dünyanin en büyük teknoloji devi Jeff Bezos, 136 metrelik süperyat "Flying Fox" un sahibi degil ve bazi ciddi kaynaklara göre, bu mega yatta Türk Sularinda hiç tatile çikmadi.

Jeff Bezos, dünyanin en büyük mega yat Flying Fox'tan birini satin aldi mi? Gerçekçi olmayan bir pankart gibi görünmesi durumunda, oldugu gerekçesiyle.

Geçtigimiz haftalarda, dedikodu bitleri, Amazon sahibinin 136 metrelik mega yat Flying Fox’u 400 milyon dolara satin almasiyla çevrimiçine çevirmeye basladi. Bu hipotez, köse yazari Yashar Ali'nin, Türkiye'deki Hisarönü koylarinda görülen yatin Twitter hesabindan tweetlenmesinden sonra basladi. Bu tweette Ali, Flying Fox’ dan "Jeff Bezos'un yeni süper gemisi" olarak bahsetti, ancak kisa sürede görevini sildi. Ona göre, yatin teknoloji patronu ile bir yeri olmasini öneren gözlük yaraticisi Loree Rodkin'in Instagram mesajini görmesi sonrasinda gemiye sahip olan Bezos'u tweetledi.

Her durumda, bunlarin hiçbiri geçerli gözükmüyor. Durumla ilgili bir kaynak, bazi dergilere Jeff Bezos'un Yat Flying Fox’u almadigini ve o sahibi olmadigini gösteriyor. Kaynak ayrica, herhangi bir zamanda, hiçbir zaman bu mega yatta bulunmadigini belirtir. Bundan sonra, Amazon sirketi CEO'su Jeff Bezos'un yatin sahibi oldugunu inkar ediyor.

Jeff Bezos, Alman yat üreticisi Lürssen'in 2017'de ilk kez yat insa etmeye baslamasindan bu yana Flying Fox'a olasi bir alici olarak baglandi. Yat, son zamanlarda dünyanin en abartili insaninin nedenini açikliga kavusturmak için 400 milyon dolarlik inanilmaz bir degere layik görüldü. Bloomberg ve Forbes’e göre, sürekli potansiyel bir alici olarak teklif edilmektedir.

136.0 m. Flying Fox yat 2019 yilinda Lürssen tarafindan üretildi. Espen Oeino'nun dis yapisi ve Mark Berryman'in iç tasarimi var. 54 kisilik bir ekiple ugrasan 22 kisiye kadar dinlenebiliyor. Flying Fox'un iç tasarimi, bir as süit, 10 VIP devlet odasi da dahil olmak üzere 11 odada 22'ye kadar ziyaretçi agirliyor. Ayni sekilde rahat bir savurganlik yat katilimini garanti altina almak için yerel olarak mevcut 54'e kadar grubu tasimak için de donatilmistir. Ölümsüz stil, mükemmel dekorasyonlar ve gösterisli oturma zarif ve hos bir ortam olusturmak için bastan sona vurgu yapiyor. Çelik çerçeve ve alüminyum üst yapi ile çalisti. Uçan Tilki, 15 aksin yükselen bir hiziyla 20 seviyeye kadar baglanmistir.

Kaynaklara göre, Flying Fox’ub sahibi Monako'dan gelen Imperial Yat Filosu'dur ve tekne ticari yat limani olarak tescil edilmistir.