19 Mayıs Mh. Şemsettin Günaltay Cd. Kazım Gökten İş Merkezi No:148/18 Kadıköy 34736 İstanbul
+90 216 395 09 99
info@vipyatdunyasi.com

180 adet Tekne Satıldı

180 adet Tekne Satıldı

Hürriyet gazetesinde yayinlanan habere göre

Tuzla'da bulunan Viaport marinada düzenlenen Boatshow Eurasia'da ilk dört günde fiyatlari 12 bin lira ile 5 milyon Euro arasinda degisen 180 tekne satildi. Büyük bölümünü katamaran ve yelkelilerin olusturdugu satilan teknelerin toplam degerinin 90 milyon Euro'ya ulastigi belirtildi.

Tekne alan isadamlari arasinda Türklerden sonra Katar, Kuveyt, Iran ve Rus alicilarin basi çektigi belirtildi. Fuarda Futbolcu Caner Erkin'de degeri 640 bin Euro olan tekne aldigi ögrenildi. Fuari ziyaret edenler arasinda 10 kisilik Suriye'li bir isadami grubunun da bulundugu belirtildi.

240 TEKNE SERGILENIYOR

Toplam degeri 800 milyon lirayi bulan yat, mega yat, motor yat, yelkenli, Katamaran, sürat teknelerinin aralarinda bulundugu 240 tekne Viaport marinada açilan Boatshow Eurasia fuarinda meraklilarin begenisine sunuldu. Yüzen saraylarin sergilendigi Boatshow Eurasia Tuzla'yi ilk 4 gün de 25 bin 300 kisi ziyaret etti. Sergilenen tekneler arasinda bulunan Türk mühendisler tarafindan gelistirilen elektrikle çalisan bir tekne ziyaretçilerden ilgi gördü.

DÖRT GÜNDE 90 MILYON EURO DEGERINDE 180 TEKNE SATILDI

Dört Günün sonunda ise 180 tekne yeni sahiplerini buldu. Satilan teknelerin toplam satis degerinin 90 milyon Euro'ya ulastigi belirtildi. Tekne müsterileri arasinda Türklerin birinci sirada oldugu ikinci sirayi Rusya'nin daha sonra Ürdün, Azarbeycan, Iran, Suudi Arabistan Katarli alicilarin bulundugu ögrenildi. Satilan tekneler arasinda bir Rus isadaminin aldigi 5 milyon liralik lüks bir mega yat ile fiyatlari 1 milyon Euro ile 4 milyon Euro arasinda degisen ultralüks tekneler bulundugu belirtildi.

uari Suriye'den gelen 10 kisilik bir isadami heyetinin de ziyaret ettigi, begendikleri tekneler hakkinda teklif veren isadamlarinin tekne siparisi vermedikleri ögrenildi. Fuari ziyaret eden Izlanda'li isadamlarinin ise ilk kez bu yil balikçi teknesi yerine lüks yat siparisi verdikleri belirtildi.

CANER ERKIN 640 BIN EURO'YA SÜRAT TEKNESI ALDI

Boatshow Eurasia Tuzla'nin VIP açilis gününe is, sanat ve futbol dünyasinin ilgisi de yogun oldu. Futbolcu Caner Erkin, 640 bin Euro'ya 36 knot hizinda kamarali bir sürat motoru satin aldigi belirtildi.

KÜÇÜK TEKNE SATISI YÜZDE 200 ARTTI

Fuarda bu yil ilk dört günde ucuz teknelerin satisi geçen yila göre yüzde 200 artis oldu. Özellikle, fiyati 15 bin Tl'den baslayan sürat tekneleri ile, fiyati 15 bin Euro'dan baslayan kamarali boylari 5 metre ile 12 metre arasinda degisen küçük teknelerden 82 adet satilarak bu yil satis rekoru kirildigi ögrenildi.